betöltés folyamatban...

Hírek

Kamatmentes munkáshitel fiataloknak: 2025-től indul az új támogatási forma
A Nemzetgazdasági Minisztérium közzétette a 2025 januárjában induló kamatmentes munkáshitel részleteit, amely a fiatal munkavállalók pályakezdését segíti. A legfeljebb 4 millió forintos hitel számos kedvező feltétellel és rugalmas törlesztési lehetőséggel érhető el azok számára, akik Magyarországon terveznek dolgozni és élni.
A 2025-ös év legfontosabb munkaerőpiaci trendjei: az AI Hatása, hibrid kihívások és készségek
A Korn Ferry, a nemzetközi szervezeti tanácsadó cég ma tette közzé a 11. Tehetségfelvételi Trendek című jelentését, amely bemutatja azokat a globális trendeket, amelyek várhatóan alakítják a munkaerőpiaci dinamikát a következő évben.
Mennyi szabadság jár neked? Számold ki könnyedén!
Tudd meg, hány nap szabadság illet meg Magyarországon, és hogyan számíthatod ki a pontos keretedet!
Tragikus vége lett a munkavédelmi hiányosságoknak - Halálos baleset a szaporítóházban
Az NGM Munkavédelmi Irányítási Főosztálya rendszeresen közzéteszi olyan munkabalesetek leírásait, amelyek tanulságul szolgálhatnak a munkavédelmi szakemberek, a munkáltatók és a munkavállalók számára.
Legstresszesebb munkák Európában: Az egészségügy és oktatás vezet a listán
Egy friss kutatás kimutatta: az európai munkaerő egyre nagyobb nyomás alatt dolgozik, különösen az egészségügyben és az oktatásban. A hosszú munkaórák, a nagy felelősség és a folyamatos elérhetőség sokak számára mindennapi stresszforrást jelentenek. Milyen munkahelyek a legstresszesebbek, és mit tehetnek a munkáltatók a munkahelyi stressz enyhítéséért?
Milyen esetekben kötelező az orvosi alkalmassági vizsgálat? Íme a legújabb munkavédelmi szabályok
A legfrissebb kormányrendeletben szerepel tájékoztatás az orvosi alkalmassági vizsgálatokkal kapcsolatban, ezt foglaltuk össze legújabb cikkünkben.
Munkaegészségügy a fémiparban: Mire kell figyelnünk az ellenőrzésnél?
 A nehéz fizikai munka, a veszélyes anyagok használata és a kedvezőtlen munkakörülmények miatt a munkavédelmi és munkaegészségügyi intézkedések különösen fontosak ebben az iparágban. A fémiparban 2022-ben 19 súlyos munkabaleset történt, amelyek közül 4 halálos kimenetelű volt.
Így alakulnak a hosszú hétvégék és ledolgozós szombatok 2025-ben
Jövőre három áthelyezett munkanappal és három hosszú hétvégével számolhatunk.
Életünk 25 évét töltjük a képernyő előtt munkavállalóként
A mai digitális világban a számítógépek, laptopok és okostelefonok szinte elválaszthatatlanok lettek mindennapi munkánktól. A Microsoft kutatása szerint az Egyesült Királyságban a munkakörök 82%-ához elengedhetetlenek a digitális készségek. A Bionic nevű üzleti összehasonlító oldal friss kutatása azonban egy megdöbbentő adatot közölt: a brit dolgozók életük során összesen 25 évet töltenek képernyő előtt.
Mesterséges intelligencia használata a munkahelyeken: itt az új EU-s szabályozás
Az Európai Unió 2024. július 12-én tette közzé az AI Act nevű rendeletét, amely alapjaiban változtatja meg a mesterséges intelligencia (AI) rendszerek szabályozását. A törvény célja, hogy átláthatóbbá és biztonságosabbá tegye a mesterséges intelligencia alkalmazását, hatásai minden, AI-t használó vagy fejlesztő vállalkozást érintenek. De pontosan hogyan érinti a szabályozás a vállalatokat?
Mi a különbség a munkaruha és a védőruha között?
A munkahelyi öltözet kiválasztása és viselése nem csak brandépítő és praktikus szempontok alapján történik: komoly munkavédelmi szabályozás is vonatkozik rá. Mikor kell védőruhát, és mikor elég egy egyszerű munkaruhát viselni? Cikkünkben ezt a fontos kérdést járjuk körül, hogy minden munkavállaló és munkáltató tisztában legyen a legfontosabb tudnivalókkal.
A zajos irodák mentálisan és fizikailag is kifárasztják a dolgozókat - állítja egy friss kutatás
Egy új kutatás szerint a munkahelyi zaj és a rossz hangminőség jelentős negatív hatással van a dolgozók jóllétére és teljesítményére. A dolgozók több mint fele azt mondta, a konferenciahívások során a rossz hangminőség rontja a közérzetét, míg a válaszadók 71 százaléka mentálisan kimerítőnek találja a hangos környezetben végzett munkát.
Munkaidőn túli programok, csapatépítők: Kötelezhet-e a munkáltató részvételre?
Jogszerű-e, ha a munkáltató munkaidőn kívüli eseményeken való részvételre kötelez? A HR Portál szakértői válaszoltak.
Minden amit munkáltatóként tudnia kell a diákok alkalmazásáról
A diákok foglalkoztatása sok előnnyel jár mind a munkáltatók, mind a fiatalok számára. Az alábbiakban összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat, hogy mindenki számára egyértelmű legyen a jogi keret és a gyakorlati teendők.
Felmérések szerint a diák munkavállalókat kevésbé tájékoztatják a munkahelyi kockázatokról
A nyári diákmunkák során fontos figyelembe venni a munkavédelmi szempontokat annak érdekében, hogy a fiatalok biztonságban dolgozhassanak és értékes tapasztalatokat szerezzenek. Sok diák először találkozik teljes vagy részmunkaidős foglalkoztatással, így esetükben hatványozottan szükség van a megfelelő képzésre és felkészítésre.
Munkaügyi ellenőrzések: A kereskedelem és a mezőgazdaság a legproblémásabb ágazatok
A foglalkoztatás-felügyeleti hatóság 2023-as ellenőrzései számos munkaügyi szabálytalanságot tártak fel, különösen a kereskedelem és a mezőgazdaság területén. Az ellenőrzött vállalkozások 73%-ánál találtak problémákat, amelyek a munkavállalók több mint felét érintették.
Mentális egészség a munkahelyen - Támogatás és gyakorlatok a dolgozók jóllétéért
Az elmúlt években a munkahelyi környezet jelentős változásokon ment keresztül, különösen a járványhelyzet miatt. A dolgozókra nehezedő stressz és nyomás fokozódott, kiemelve a mentális egészség fontosságát mind a munkavállalók, mind a munkáltatók számára. Ahhoz, hogy egy vállalkozás sikeres legyen és produktív maradjon, elengedhetetlen, hogy megfelelő támogatást és gyakorlatokat biztosítson a dolgozók mentális egészségének megőrzéséhez és támogatásához.
Egyre többen nyújtanak be panaszt munkáltatójukról a hatóságoknak
Érdekes megfigyelni, hogy míg a közérdekű bejelentések főként a munkavégzés körülményeivel és általános higiéniával kapcsolatosak, addig a panaszok leginkább a balesetek és foglalkozási betegségek témakörében merültek fel.
Ez a leggyakrabban elkövetett munkaegészségügyi szabálysértés
Átnéztük a Munkavédelmi Hatóság 2023-as jelentését és a vizsgálatok eredményeinek alapján bőven akad még tennivaló a vállalkozásoknál munkaegészségügyi területen.
A boldog munkavállaló ma már versenyelőny
Ma ünnepeljük a Boldogság Világnapját, mely alkalom arra is, hogy elgondolkozzunk rajta, milyen fontos szerepet játszik a boldogság egy munkahelyi környezetben is. Napjainkban a vállalatok versenyképessége nem csupán a termékek vagy szolgáltatások minőségén, hanem a munkavállalók boldogságán és elégedettségén is múlik.
A hihetetlen női erő a munkaerőpiacon
Nőnap alkalmából köszönetet mondunk azoknak a nőknek, akik a munkaerőpiacon nem csak részt vesznek, hanem forradalmasítják is azt. Az elkötelezettség, kreativitás és kitartás, amit hoznak a munkahelyekre, gazdagítják a vállalatokat és egyben az egész társadalmat is.
Mit gondol a Magyar Munkavédelmi Akadémia a kötelező orvosi vizsgálat megszűnéséről?  
Gedeon András alapító tag osztotta meg gondolatait a témában. A szakember szerint a munkáltatókra, az alkalmazottakra, sőt az egészségügyi ellátórendszerre is komoly hatással lesz, ha eltörlik az alkalmassági vizsgálatot.
Ezeket kérdezik a leggyakrabban a Munkavédelmi Hatóságtól 1. rész – válaszokkal
Az OMMF közzétett egy gyűjtést, ami a Munkavédelmi Hatóság felé leggyakrabban feltett kérdéseket és az arra vonatkozó válaszokat tartalmazza. Nagyon hasznos, tanulságos és a jelek szerint sok embert foglalkoztató munkavédelmi kérdések jönnek a hatóság által megadott válaszokkal. Cikksorozatunkban jogi szakszövegektől mentesen, közérthetően mutatjuk be az OMMF gyűjtését. Az első rész személyi feltételekre vonatkozó témákból válogattunk.
  • 1
  • 2