betöltés folyamatban...

Hírek

Teljes védelem esőben és fagyban: Munkaruházat szabványok egyszerűen
Az időjárás jelentős kihívásokat támaszt azok számára, akik szabadtéren dolgoznak. Az építkezéseken, közmunkáknál és más kültéri területeken a megfelelő védőruházat viselése törvényileg előírt. Az alábbiakban áttekintjük, mely szabványok vonatkoznak az időjárási viszontagságok elleni védőruházatra, és mikor, melyiket kell használni.
Munkaegészségügy a fémiparban: Mire kell figyelnünk az ellenőrzésnél?
 A nehéz fizikai munka, a veszélyes anyagok használata és a kedvezőtlen munkakörülmények miatt a munkavédelmi és munkaegészségügyi intézkedések különösen fontosak ebben az iparágban. A fémiparban 2022-ben 19 súlyos munkabaleset történt, amelyek közül 4 halálos kimenetelű volt.
Így alakulnak a hosszú hétvégék és ledolgozós szombatok 2025-ben
Jövőre három áthelyezett munkanappal és három hosszú hétvégével számolhatunk.
Életünk 25 évét töltjük a képernyő előtt munkavállalóként
A mai digitális világban a számítógépek, laptopok és okostelefonok szinte elválaszthatatlanok lettek mindennapi munkánktól. A Microsoft kutatása szerint az Egyesült Királyságban a munkakörök 82%-ához elengedhetetlenek a digitális készségek. A Bionic nevű üzleti összehasonlító oldal friss kutatása azonban egy megdöbbentő adatot közölt: a brit dolgozók életük során összesen 25 évet töltenek képernyő előtt.
Munkavédelmi ellenőrzés a fémiparban - a védőburkolatok ás berendezések biztonsági követelményei
Már javában zajlik a fémiparra vonatkozó munkavédelmi célvizsgálat, az ellenőrzések során figyelmet kapnak a használt gépek védőburkolatai és egyéb biztonsági berendezései, hiszen ezek az eszközök elengedhetetlenek a munkahelyi balesetek megelőzéséhez. Az alábbi cikkben részletesen bemutatjuk, hogy mit érdemes tudni a védőburkolatokról, azok típusairól és biztonsági követelményeiről, valamint a védőberendezések fontosságáról.
Fémipari munkavédelem: ezek a gyakori hiányosságok az ellenőrzések alapján
A közelgő munkavédelmi ellenőrzések alkalmából érdemes áttekinteni azokat a gyakori hiányosságokat, amelyek miatt a fémipari vállalkozások büntetésekre számíthatnak. Az előző ellenőrzések tapasztalatai alapján összeállítottuk a leggyakrabban előforduló problémákat, hogy segítsünk a vállalatoknak időben felkészülni és biztosítani a munkavállalók biztonságos és egészséges munkakörnyezetét.
Korábban kezdődött a szüret: figyeljünk a mustgáz veszélyeire!
Az extrém meleg időjárásnak köszönhetően a szőlőfajták virágzása és érése is előrébb tolódott, így a szüret már július végén kezdetét vette. A mustgáz-mérgezés sajnos minden évben több halálos balesethez vezet, pedig ezek a tragédiák megfelelő elővigyázatossággal elkerülhetők lennének.
Munkaalkalmassági orvosi vizsgálat – kiderült, melyik munkakörökben marad kötelező
A szeptembertől érvényes rendelettervezetben 12 munkakört sorolnak fel.
Jön a fémipari cégek munkavédelmi vizsgálata - Hogyan készüljünk fel hatékonyan?
Közeleg a fémipari cégek számára kötelező munkavédelmi célvizsgálat, amely során a munkakörnyezet, a gépek, a veszélyes anyagok és a munkát végzők állapota kerül górcső alá. Ebben a cikkben áttekintjük, milyen dokumentációkra van szükség, milyen kockázatokra kell figyelni, és hogyan lehet biztosítani, hogy minden rendben legyen az ellenőrzés során.
Mesterséges intelligencia használata a munkahelyeken: itt az új EU-s szabályozás
Az Európai Unió 2024. július 12-én tette közzé az AI Act nevű rendeletét, amely alapjaiban változtatja meg a mesterséges intelligencia (AI) rendszerek szabályozását. A törvény célja, hogy átláthatóbbá és biztonságosabbá tegye a mesterséges intelligencia alkalmazását, hatásai minden, AI-t használó vagy fejlesztő vállalkozást érintenek. De pontosan hogyan érinti a szabályozás a vállalatokat?
Mi a különbség a munkaruha és a védőruha között?
A munkahelyi öltözet kiválasztása és viselése nem csak brandépítő és praktikus szempontok alapján történik: komoly munkavédelmi szabályozás is vonatkozik rá. Mikor kell védőruhát, és mikor elég egy egyszerű munkaruhát viselni? Cikkünkben ezt a fontos kérdést járjuk körül, hogy minden munkavállaló és munkáltató tisztában legyen a legfontosabb tudnivalókkal.
Kerékpárosbarát címre pályázhatnak a munkahelyek
Újra elindult a lehetőség, a munkaadók ismét pályázhatnak a kerékpárosbarát címre! A pályázat célja, hogy elismerje azokat a munkahelyeket, amelyek hozzájárulnak a kerékpározás népszerűsítéséhez és a fenntartható közlekedéshez.
Hogyan dolgozz biztonságosan a mezőgazdasági munkagépekkel? - Itt van minden szabály
A mezőgazdasági munkák során számos különféle géppel találkozhatunk, amelyek közül kiemelkednek az erő- és önjáró munkagépek, mint például az aratógépek, bálázógépek, rakodó- és emelőgépek. Ezek a gépek hatékonyak, de egyúttal veszélyesek is lehetnek, ezért rendkívül fontos a biztonsági előírások betartása.
Mezőgazdasági gépekre vonatkozó munkavédelmi előírások - Mit kell tudnunk?
A mezőgazdasági gépek, mint például traktorok, kombájnok, és különböző szerszámok használata során gyakoriak a súlyos balesetek, ha a biztonsági előírásokat nem tartják be. Ezek az eszközök nagyméretűek, és hatalmas erőt fejtenek ki, ezért elengedhetetlen, hogy a működtetésük megfeleljen a legfrissebb munkavédelmi előírásoknak.
Szárítóberendezések és hígtrágyatárolás a mezőgazdaságban: Így csináld szabályosan!
A mezőgazdasági munkák során is kiemelten fontos a munkavédelem és a biztonság. Különösen igaz ez a szárítóberendezések és hígtrágyatárolók esetében, amelyek megfelelő kezelés és karbantartás nélkül könnyen veszélyessé válhatnak. Ebben a cikkben összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat, hogy mindenki biztonságban végezhesse munkáját a mezőgazdaságban.
A zajos irodák mentálisan és fizikailag is kifárasztják a dolgozókat - állítja egy friss kutatás
Egy új kutatás szerint a munkahelyi zaj és a rossz hangminőség jelentős negatív hatással van a dolgozók jóllétére és teljesítményére. A dolgozók több mint fele azt mondta, a konferenciahívások során a rossz hangminőség rontja a közérzetét, míg a válaszadók 71 százaléka mentálisan kimerítőnek találja a hangos környezetben végzett munkát.
Így védjük magunkat a leesés és beesés veszélyeitől a mezőgazdasági munkák során
A mezőgazdasági munkák során gyakran előfordul, hogy a munkavégzés helyszíne vagy magasban, vagy éppen a föld szintje alatt található. Ezek a körülmények különösen veszélyessé teszik a munkavégzést, hiszen a leesés és beesés kockázata folyamatosan jelen van. Ilyen veszélyes helyszíneken elengedhetetlen, hogy megfelelő védelmi intézkedéseket alkalmazzunk a balesetek és munkahelyi sérülések megelőzése érdekében.
Egészségvédelmi jelzések a mezőgazdaságban, amiket minden dolgozónak ismernie kell
A munkavédelem fontos része, hogy mindenki biztonságosan dolgozhasson, ennek egyik pillére, hogy a munkahelyeken biztonsági és egészségvédelmi jelzéseket kell alkalmazni. Az ilyen jelzések célja, hogy figyelmeztessenek a veszélyekre és segítsenek elkerülni a baleseteket. A biztonsági és egészségvédelmi jelzések részletes szabályozása a 2/1998. (I. 16.) MüM rendeletben található.
Mezőgazdaság és munkavédelem: a közlekedés és szállítás előírásai
A munkavédelem kiemelten fontos a mezőgazdaságban, különösen a közlekedés és szállítás terén. Az alábbi összefoglalóban bemutatjuk a legfontosabb szabályokat, amelyeket mindenkinek be kell tartania a biztonságos munkavégzés érdekében.
Hogyan tartsuk biztonságban a gazdaságot? A mezőgazdasági létesítmények munkavédelmi szabályai
A gazdaságban végzett munka biztonsága attól függ, milyen állapotban vannak az ott használt eszközök és épületek. Szigorú szabályok vonatkoznak a létesítmények hőmérsékletére, szellőzésére és világítására is. Cikkünkben ezt a témát járjuk körbe.
Mitől kifejezetten veszélyes munkavédelmi szempontból a mezőgazdasági ágazat?
A mezőgazdasági munka nemcsak kemény, hanem rendkívül veszélyes is, amit az évről évre bekövetkező halálos balesetek száma is bizonyít. Mik a legfontosabb kockázati tényezők? Ebben a cikkben ezt a témát járjuk körbe.
Munkaidőn túli programok, csapatépítők: Kötelezhet-e a munkáltató részvételre?
Jogszerű-e, ha a munkáltató munkaidőn kívüli eseményeken való részvételre kötelez? A HR Portál szakértői válaszoltak.
A melegben végzett munka veszélyei
A szervezet hőszabályozó képességét az életkor, a testsúly, a fizikai erőnlét, az egészségi állapot, a ruházat, a táplálkozás és a gyógyszerszedés is befolyásolja. A hirtelen jött nagy meleg, a napokig tartó hőség mindenkit megvisel, de rendkívül megterhelően hat a fizikai munkát végzők szervezetére.
Minden amit munkáltatóként tudnia kell a diákok alkalmazásáról
A diákok foglalkoztatása sok előnnyel jár mind a munkáltatók, mind a fiatalok számára. Az alábbiakban összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat, hogy mindenki számára egyértelmű legyen a jogi keret és a gyakorlati teendők.